כל מה שרציתם לדעת על צורות היהלומים

תעודה גימלוגית במידה רבה היא השלב החותם את רכישת היהלום שלכם. עוד הרבה לפני שהיהלומים שאתם רוכשים מגיעים אל חנויות התכשיטים, הם עוברים בידיהם של מלטשי היהלומים שתפקידם ללטש את היהלומים, תוך שמתבצעת עבודה שמטרתה להפוך את היהלום ליהלום מלוטש ובעל צורה, ולאבד כמה שפחות משקל בתהליך זה. ישנן מספר אופציות שונות לחיתוך היהלומים המגיעים מהטבע – מיהלום מרובע ועד יהלום בצורת לב. אז אילו צורות חיתוך הן הפופולאריות ביותר?

 

היהלום העגול

אחד מהיהלומים המוכרים והפופולארים ביותר הוא היהלום העגול המאופיין בכ-57 ליטושים שונים. ניתן לחלק את היהלום לחלק לעליון ולחלק תחתון, כאשר בחלקו העליון של היהלום ישנם 32 ליטושים, בעוד בחלקו התחתון ישנם כ-25 ליטושים. מבין כל צורות היהלומים הנמכרות, היהלום העגול הוא הנמכר ביותר וניתן לראות אותו משולב על מגוון רחב של תכשיטים – החל מטבעות ועד עגילים, זאת מאחר והוא נמצא על כיותר מ-80 אחוז מהתכשיטים הנמכרים. 57 הליטושים המתבצעים ביהלום מבוססים על המצאתו של טולקובסקי, שכן עד המצאתו מספר הליטושים שהיה מתבצע עמד על כ-17 בלבד.

 

היהלום המרובע

יהלום נוסף הוא היהלום המרובע, כאשר הנמכר ביותר הוא יהלום הפרינסס. תופתעו לגלות כי חיתוך זה מבוסס על המצאתו של יהלומן ישראלי, וחיתוך יהלומים זה הינו הפופולארי ביותר אחרי היהלום העגול שהינו כאמור הנמכר ביותר בעולם. על מנת להגיע לתוצר פרינסס, ישנן 2 טכניקות שנות בהן עושים שימוש: הטכניקה הראשונה היא ליטוש המדרגות והטכניקה השניה היא ליטוש הבריליאנט. שיטות חיתוך אלו מייצרות תוצר מרהיב ונוצץ שלא ניתן להתעלם ממנו. עם כל רכישת יהלום כאמור, אתם אמורים לקבל תעודה גימלוגית המעניקה מפרט על סוג היהלום, רמת הניקיון שלו, גודלו וסוג החיתוך שלו.

 

חיתוך האובל

צורה נוספת ומוכרת שלבטח גם אתם ראיתם אותה בחנות התכשיטים, היא צורת האובל. צורה זו מבוססת על 56 ליטושים שונים – כליטוש אחד פחות מהחיתוך העגול. חיתוך זה הינו יצירה המבוססת על יהלום עגול ועל יהלום אמרלד – כך שמדובר על הכלאה שיוצרת תוצר ייחודי. קהל היעד לסוג יהלום זה הוא בעיקר הנשים שיש להן אצבעות עדינות ודקות, זאת מאחר ומדובר על חיתוך עדין, תוך שהוא עדיין מעניק נראות עשירה ויוקרתית מבלי לגדוש את האצבע עם יהלום עגול וגדול.

 

חיתוך הטיפה

וישנו עוד חיתוך נוסף פופולארי במיוחד והוא חיתוך הטיפה. בישראל חיתוך זה מוכר גם בשם "אגס", זאת הודות לצורתו הדומה לאגס – מעוגלת ומאורכת. הביקוש לסוג החיתוך הזה נפוץ עבור כל התכשיטים, כאשר רבים מעוניינים לשלב אותו כתיליון או כעגיל, וישנן נשים שאף מעוניינות בשילובו על טבעת. לסוג החיתוך הזה יש 58 ליטושים שונים לאורך ולרוחב.

חייגו עכשיו:
© All rights reserves to DIA