המדריך המלא על חיתוכי היהלומים

כשאתם מגיעים אל חנות התכשיטים, אתם זוכים לצפות במניפה רחבה של תכשיטים המשובצים יהלומים בצורות שונות. במידה רבה, לוקחים את התוצר המוגמר כמובן מאליו, אך הדרך אל החנות התכשיטים וקבלת תעודה גימלוגית עוברת בכמה תחנות משמעותיות במיוחד. היהלומים המשובצים על התכשיטים מגיעים בצורות שונות, כאשר פרמטר כמו חיתוך היהלום, משפיע על ערכם ועל מחירם.

 

מדוע מושקעת תשומת לב רבה כל כך בחיתוך היהלום? את הסיבה לכך ניתן לפצל לשתי מטרות עיקריות: המטרה הראשונה היא למקסם ולשמור על גודלו הטבעי של היהלום כמה שיותר, תוך ניסיון לאבד כמה שפחות ממשקלו הטבעי. המטרה השנייה היא כמובן להבליט את היהלום ולמקסם אותו מבחינת הנראות שלו. החיתוכים המתבצעים דואגים לכך שהיהלום יזהר ויהיה נוצץ מכל זווית שלא יסתכלו עליו. צורות החיתוך הפופולאריות ביותר כיום הן היהלום הפרינסס, היהלום העגול ויהלום הטיפה.

 

איך החיתוכים מתבצעים?

חיתוכי היהלומים עברו מספר גלגולים, כאשר השיטה שהייתה נפוצה תחילה הייתה מבוססת על עבודה ידנית שדרשה דיוק, סימטריה ותשומת לב רבה. השיטה המתבצעת כיום אינה שיטה ידנית, אלא היא מבוססת על מכונות אוטומטיות המבצעות את החיתוכים. המכונות פועלות על ידי תנועה סיבובית המתבצעת עם שתי אבנים שחותכות ומעגלות אחת את השניה. על מנת שהתוצר המתקבל יהיה מרהיב ואיכותי, חשוב מאד שהחיתוך יתבצע על ידי ידיים מקצועיות ומנוסות בלבד. המטרה היא לקבל תחושה של עומק בעת שמתבוננים ביהלום ובוחנים אותו מכל צדדיו. ומה באשר לצורת החיתוך? ישנן שלל צורות בהן ניתן לחתוך את היהלומים כיום, כאשר הבחירה הינה אינדיבידואלית ומשתנה בהתאם לטעם אישי וצרכים משתנים. כל חיתוך מומלץ לשילוב בתכשיטים אחרים, כאשר החיתוכים המבוקשים ביותר נותרו אלו העגולים המשתלבים על טבעות, עגילים ותליונים.

 

סוגי החיתוכים הנפוצים ביותר

ישנם כמה סוגי חיתוכים, כאשר ישנם סוגים שהביקוש להם הינו גדול יותר. החיתוך העגול לדוגמא, הינו החיתוך הפופולארי ביותר והוא תופס כ-85% מנתח מכירות היהלומים. אז אילו חיתוכים זמינים לכם? ישנו חיתוך PEAR, שהוא מוכר גם בשם "טיפה" וגם בשם "אגס" – זאת הודות לצורה שלו. צורה נוספת היא חיתוך "הלב" – יהלום שצורתו היא צורת לב והוא מתאים לאלו מכם המעוניינים להעניק תכשיט כמחווה רומנטית במתנה. חיתוך נוסף הוא חיתוך ה-OVAL, חיתוך שאינו עגול, אך צורתו מעוגלת, וגם ישנו חיתוך RADIANT שהוא החיתוך החביב ביותר על הגברים שעתידים להציע נישואין – זאת מאחר והוא משתלב על המון טבעות אירוסין. וכמו כן, אלו מכם או מכן המעוניינים ביהלום בצורה מלבנית – חיתוך ה-EMERALD הוא המענה עבורכם.

 

לכל יהלום בכל חיתוך מגיעה תעודה גימלוגית

כל עוד רכשתם יהלום אמיתי, לא משנה גודלו וצורתו, מגיע לכם לקבל את התעודה הגימולוגית. התעודה ניתנת לכם לאחר שבוצעה הערכה מדויקת ומקצועית לגבי טיב היהלום – עבודה שיכולה להתבצע רק על ידי מומחים אמיתיים הבוחנים את היהלומים במעבדה ייעודית. הודות למכשור מתקדם, ניתן לעלות על הזיופים המתוחכמים ביותר, ולוודא מעל לכל ספק כי היהלום שברשותכם הוא יהלום אמיתי. תעודה שכזו לא רק מבטיחה לכם שהיהלום שברשותכם אמיתי, אלא גם יכולה לשרת אתכם בעתיד במידה ותרצו למכור את היהלום.

 

חייגו עכשיו:
© All rights reserves to DIA