איך תרכשו יהלום? מדריך היהלומים המלא

כשמעניקים במתנה תכשיט משובץ יהלומים, רוצים בעיקר להפגין אהבה גדולה ולגרום להתרגשות גדולה. לצד הרצון העז להעניק ולהפתיע, חשוב לזכור שיהלומים מגלמים בתוכם תורה שלמה. בעת שאין לכם כל התמחות או ניסיון ביהלומים, אתם יכולים בסופו של דבר למצוא עצמכם עם יהלום סינטטי, יהלום מטופל או יהלום מזויף. על מנת שגם אתם תוכלו להעניק את היהלום שלכם בלב שלם ובראש שקט, חשוב לרכוש יהלומים רק בחנויות מוכרות, מובילות ובעלות מוניטין ועל פי פרמטרים קבועים וידועים מראש. תעודה גימלוגית תוכל לפרט בפניכם במדויק את תעודת הזהות של היהלום שלכם על פי הפרמטרים הבאים:

 

ראשית: חשיבות התעודה הגימלוגית

תעודה גימלוגית היא תעודה שהינה בגדר חובה בעת שאתם רוכשים יהלומים. כל עוד רכשתם יהלום שהמשקל שלו הינו מעל ל-30 נקודות, אתם חייבים להוציא את התעודה שהיא במידה רבה תעודת הזהות של היהלום שרכשתם. בעוד ישנן חנויות תכשיטים שיספקו לכם את התעודה בכל מקרה, ישנן חנויות שישלחו אתכם למכונים חיצוניים להוציא אותה ובשום אופן לא מומלץ לוותר עליה. בתעודה הגימולוגית כאמור יופיעו כל הפרטים על היהלום שלכם, כך שבמידה ותרצו למכור אותו בעתיד, יהיה לכם את המפרט המלא לגביו. מעבר לכך, הוצאת התעודה מעידה על כך שהוא עבר בדיקה והוא אכן אמיתי.

 

צבע היהלום

הפרמטר הראשון שעליכם להכיר הוא צבע היהלום שאתם רוכשים. בגדול, מעריכים את היהלומים על פי 10 דרגות שונות של צבע. אם אתם רוכשים יהלום לבן לדוגמא, ככל שיהיה בו פחות צבע כך הערך שלו גבוה יותר. ההמלצה הברורה היא לדבוק ביהלומים בדרגת G או H, זאת מאחר והצבע שלהם באופן זה ניכר ואיכותי יותר ויוצר את אפקט ההתרגשות והנדירות שאתם רוצים לייצר עם היהלום שאתם עתידים להעניק.

 

בהירות היהלום

אלמנט נוסף הוא אלמנט הבהירות. ללא מכשיר טלסקופי, לא באמת ניתן להבחין בהתגבשות הטבעית-פנימית שיש בכל יהלום. פרמטר זה ששם דגש על בהירות, למעשה מדבר על כמות ההתגבשות שיש בתוך היהלום שרכשתם. גם כאן ישנן רמות שונות, כאשר מומלץ לבחור ברמה של VS . הסיבה לכך היא שרמות גבוהות יותר עולות יותר כסף, אך מבחינת עין בלתי מזוינת לא באמת ניתן להבחין בהבדלים.

 

ליטוש היהלום

חשוב לא פחות הוא כמובן ליטוש היהלום, שלמעשה הוא זה שחושף את פאות היהלום הרבות והמוכרות כל כך. הליטוש שמבצעים ליהלומים הוא זה שיוצר את האפקט המוכר של המנסרה, תוך שחשוב שהוא יתבצע על ידי ידיים מקצועיות ומיומנות בכדי להשיג תוצאה מרהיבה. ליטוש איכותי הוא ליטוש שלאחריו קרני האור שיחדרו אל היהלום, יוכלו להקרין גם כלפי חוץ.

 

משקל היהלום

כידוע, המשקל של היהלום הוא במידה רבה זה שמשפיע יותר מכל פרמטר אחר על עלות היהלום שתרכשו בסופו של דבר. יחידת המידה של היהלומים היא קראט, כאשר קראט אחד הינו שווה ערך ל-0.2 גרם. קראט אחד מחולק למאה נקודות שונות, מה שאומר שמאה נקודות הינן שוות ערך לקראט. ככל שאתם עם תקציב גדול יותר, כך תוכלו ליהנות מיהלום במשקל רב יותר שיעניק תוצר מרהיב, נוצץ ומרשים.

חייגו עכשיו:
© All rights reserves to DIA